Przygotowanie potrawy
Danie wysokoenergetyczne, zawiera dużo białka i węglowodanów. Na przygotowanie tej potrawy będziemy potrzebować około 2godzin.
Pierwszą czynnością jest przygotowanie mięsa.
Przygotowanie karkówki do smażenia
Od mięsa oddzielamy tłuszcz (oczywiście w miarę możliwości) i kroimy w drobną kostkę (wykorzystamy go do smażenia). Wykrawamy kość, która posłuży nam do przygotowania bulionu będziemy nim podlewać naszą potrawę. Następnie mięso kroimy, tak by uzyskać kawałki ok. 1-2cm. Tak przygotowaną karkówkę solimy i pieprzymy. Dopiero podczas smażenia do karkówki dodajemy paprykę słodką oraz majeranek.
Smażenie mięsa
Na patelnie kładziemy kawałki tłuszczu od karkówki i dodajemy łyżkę oliwy lub smalcu. Smażymy na dużym ogniu 5min, do momentu aż białe kawałki się zarumienią. Dodajemy przyprawione kawałki karkówki i smażymy aż z każdej strony się zrumienienią.
Do mięsa dodajemy odcedzony groszek konserwowy, drobno pokrojoną cebulę i czosnek oraz oliwki. Całość mieszamy i dusimy na „wolny ogniu” pod przykryciem przez co najmniej 1 godzinę. Od czasu do czasu mieszamy. Gdy nasza potrawa będzie „zbyt sucha” dodajemy wspomniany bulion lub wodę.
Do małego garnka z wodą wkładamy odkrojoną kość od karkówki oraz marchew, kawałek selera, liść od selera, pietruszkę, ziele angielskie oraz liść laurowy. Dodajemy 1/2 kostki cielęcej. Rozpoczynamy gotować razem z naszym daniem głównym. Ważne by na początku gotowania zebrać „szumowiny” wtedy nasz bulion będzie krystaliczny. Po godzinie zestawiamy garnek i wstawiamy nowy, w którym przygotujemy dwa rodzaje kaszy (gryczaną oraz jęczmienną). Gotujemy 20min, odstawiamy i z powrotem wstawiamy nasz bulion. Pozostałą część warto wykorzystać do zupy dodając kilka sztuk skrzydełek.
Gotowe Danie
Kaszę oddzecamy i kładziemy na talerz wraz z pokroionymi w ćwiartki ogórkami małosolnymi. Nabierką nakładamy karkówkę. ŻYCZĘ SMACZNEGO